| Grigore1239 a întrebat:

Ce sa fac daca imi vine sa vomit? Am mancat biscuiti cu gust de pui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnielaIoana a răspuns:

Poti incerca sa mananci o feliuta de lamaie sau poti lua Metoclopramid de la farmacie.

4 răspunsuri:
| alexalexa2000 a răspuns:

Mănâncă o felie de lămâie. Știu că e acră, dar îți trece greața. Știu că și eu am pățit-o sâmbătă seară. Fundă?

| Teooooooo a răspuns:

Mananca lamaie, sau daca nu, baga 2 degete pe gat si gata. Mi s-a intamplat de foarte multe ori in ultimul an (de la bautura) si am incercat sa dorm, fara sa vomit. M-am trezit borand in tot patul si nu-ti mai zic ce era in drumul catre baie. Mai bine rezolva acum, decat mai tarziu. big grin

| TechnoCocktail a răspuns:

Du-te la baie, pune capu' in closet si da afara ce e mai rau din tine. Pastilele doar iti inhiba starea de voma.

| OvisOvidiu a răspuns:

Teoooo cred ca e ceva special la raspunsul tau. dar am ras de moarte rolling on the floor))))))))))