| Misspink2000 a întrebat:

Ce sa iau pentru durerile menstruale? Ma doare foarte rau spatele si burta. Funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bebbelina a răspuns:

No spa sau nurofen`!:*.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți bea un ceai făcut din sunătoare cu gălbenele ori mușețel. O sticlă de apă caldă pe burtică, fără dușuri reci, efort fizic/intelectual susținut.
Sănătate!
Pa, pa.

| faaalyoana a răspuns:

Ibuprofen, sunt cele mai bune si (ieftine), deoarece restul medicamentelor au toate in compozitie ibuprofen (analgezic nesteroidian).
Poti lua mai puternice de 400 sa-si fac efectul mai bine si pe termen mai lung!

| danielaxyz a răspuns:

Mie imi trece doar cu algozone

| LanaDelRayFan a răspuns:

Mie imi trece cu Saridon. Si nu numai pentru. menstruatie sunt bune, ci si pentru cap happy

| Dollicious a răspuns:

Ia Nurofen forte sau Mig 400 si iti va trece imediatwinking

| Elly7890 a răspuns:

Nurofen express mi se pare cel mai bun!

| Misspink2000 explică (pentru Elly7890):

Am luat si a doua zi iarrrrrrrrrr...

| adelolyta a răspuns:

Poti incerca ipubrofen eu mereu iau si este foarte bun.

| MeGustaXD a răspuns:

Încearcă no spa. Este foarte bun si acţionează rapid.happy

| Ellapwpdwlce a răspuns:

Mig 400. happy Sau nurofen forte.

| elizuka123 a răspuns:

Ia o pastila No spa sau nurofen e cel mai bun sau stai in patura la caldura si ati trece asa am facut si eu

| Mishis a răspuns:

Poti incerca pastilele Aulin. Am aceeasi problema ca tine si cu aceste pastile am rezolvat.

| Misspink2000 explică (pentru Mishis):

Toata perioada menstruatiei?(cateva zile in fiecare luna)

| Mishis a răspuns (pentru Misspink2000):

Depinde uneori luam doar la inceput alteori luam toata perioada. Depinde de intensitatea durerii.