| mberleal354 a întrebat:

Ce se întâmplă daca i-au olanzapina si nu sufăr de nici o boala psihică ..sunt foarte curioasă ce efect imi da am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

DE ce vrei sa iei neuroleptice, din curiozitate? Medicamentele astea au efecte adverse severe cum ar fi : Halucinatii auditive si vizuale, stari de nervozitate incontrolabile, probeleme cu somul si mancarea, difunctionalitati sexuale, tremurat ...etc. Chestiile alea nu se ia ca paracetamolul, o pastila si gata. Pot da dependenta si pot schimba ireversibil chimia creierului. Nu inteleg de ce ca om normal ai vrea sa te nenorocesti cu asa ceva doar din curiozitate.

| ALGator a răspuns:

Un gest lipsit de inteligență.

| TheWhiteDemons a răspuns (pentru ALGator):

Exact.Poate avea multe efecte adverse si nu stii in ce poate da daca foloseste medicamente si nu sufera

| TheWhiteDemons a răspuns:

Pai poti sa dai in alta boala sau chiar sa ai un inceput de schizofrenie, si e periculos. Daca tu preferi sa vezi halucinatii si sa nu dormi cu gandul doar ca vrei sa vezi cum e te sfatuiesc sa nu folosesti. Unii oameni se tavalesc de plans si sunt foarte tristi si depresivi ca nu pot scapa de boli mintale iar tu vrei asa ceva. Daca o sa folosesti pastilele fara rost o sa te imbolnavesti.Eu sufar de depresie, si as vrea sa fiu mai vesel si senin, dar daca viata nu imi ofera nici o fericire ce pot sa fac.Tu ramai curios in continuare deoarece curiozitatea este un lucru greu de stapanit si nu merita sa faci asta. Uita de acest gand!, e spre binele tau.