| anonim_4396 a întrebat:

Ce vitamine luati? Astept raspunsuri mai mult de la persoane trecute de 25-30 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Efervescente scrie pe ele - prevenirea oboselii, vitamina C pentru sistemul imunitar

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Toate cate exista in hrana vegana si nu e nevoie de mai mult. Veganii au organismul in stare sa absoarbă orice vitamina si atât cat ii trebuie, nu rămâne in dificit si nici nu absoarbe mai mult decât e necesar. Chiar si vitamina B12.

| cfrtobias a răspuns:

Molekin Imuno

| octav005 a răspuns:

Eu iau vitamine din suc de hamei si din suc de prune de 30 -42 grade

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se numesc fructe, legume si o stea zisă Soare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mananci sanatos nu-ti trebuie vitamine, dar in caz contrar nu strica sa mai ei din toate A, B, C, D, Magneziu

| KR0NSTADT a răspuns:

Cele aflate în alimente. Pastilele și injecțiile le las fraierilor.

| InOrOut a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Daca trebuie sa iei 500mg magneziu de exemplu pe zi si vrei sa iei doar din fructe trebuie sa mananci 5kg cirese pe zi. Cam greu. Unii au nevoie de doza si mai mare. Ce faci cand trebuie sa mananci 10kg cirese pe zi, zi de zi. De asta sunt pastilele.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru InOrOut):

Pastilele sunt pentru cei defecți. Eu nu sunt defect, așa că nu le folosesc. Există alternative naturiste serioase la pilulele sintetice. De ce nu le cumpără defecții? big grin

| anonim_4396 explică (pentru KR0NSTADT):

Cati ani ai?

| Whitesnake99 a răspuns:

1000mg C, 2000-4000 IU D, 50 mg Zinc, 5000-10000 mcg biotina, 500 mg magneziu, 2000-3000mg Omega 3-6-9

| Gigi777 a răspuns:

Vitaminele se capata de la razele soarelui. Se mai capata de la consumul de carne, legume, fructe, lactate, apa. Dupa ce s-au capatat vitaminele, ele fac ceva acolo in organism cand se fac exercitii fizice.

| Hsheheyehve a răspuns:

Prunifix

| Hsheheyehve a răspuns:

*Prunix