| HanszmR a întrebat:

In afara de o dieta sanatoasa si odihna, ce suplimente imi recomandati ca sa slabesc si sa alerg mult si repede?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mananci 1000-1200 calorii pe zi si faci cel putin 30 de minute de sport INTENS pe zi si pierzi 2 kg pe saptamana, garantat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ca bărbat cu 1000kcal face foamea în stil african...

| adrian121z22 a răspuns (pentru Violleta2022):

1000 de calorii plus antrenament? Adica deficit de 800 calorii pe zi? Esti pe langa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, dar asta este dieta recomandata de un medic endocrinolog din occident, tuturor celor cu probleme de obezitate si diabet.
Nu glumesc, este purul adevar!
https://www.verywellhealth.com/......an-1087064
https://www.webmd.com/......-remission

| Violleta2022 a răspuns (pentru adrian121z22):

Da, sunt sfaturi date de medici pe siteuri medicale, pentru cei obezi si diabetici:
Citeste te rog pe siteul asta medical, sa vezi ca se poate trai si cu 800 calorii sau chiar 500 calorii:

Iar aici recomandari de 1200 calorii pe zi:
https://www.verywellhealth.com/......an-1087064

https://www.webmd.com/......-remission

| adrian121z22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact, persoanelor cu probleme de obezitate. Este o diferenta mare intre o persoana supraponderala si una obeza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru adrian121z22):

De fapt, nu-i asa mare diferenta, mai ales ca multi obezi refuza sa accepte ideea ca ar fi obezi si atunci se catalogheaza singuri la "suproponderali"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand eu o dieta care te ajuta sa slăbești arcurile de la pat. laughing privat și vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai lua nimic. Cu cât mai simplu cu atât mai bine. Ai fost gras nu știu câți ani iar acum vrei pe 1 mai muncitoresc să ai pătrățele de etalat în Costinești? Nu merge așa.

| stefiiii3 a răspuns:

Iti recomand execitiile cardio, te vor ajuta sa rezisti mai mult pentru o distanta lunga.
Gasesti pe Youtube destul de multe.

| adrian121z22 a răspuns:

Intrebarea ta nu este foarte clara. care e obiectivul, sa slabesti si sa alergi mult si intr-un timp scurt. Pentru ca aata se intelege. Formuleaza mai bine

| HanszmR explică (pentru adrian121z22):

Nu vreau sa slabesc mult cam 7 kg in 3 luni dar imi doresc mai multa rezistenta la alergare

| adrian121z22 a răspuns:

Daca este vorba despre slabit repede. Cel putin 3 saptamani in care ai un program stabilit, recoamnd HIIT. Alergarea nu da rezultate pe masura efortului. Dupa 3 saptamani daca iti permite varsta si buzunarul ai putea sa iei bcaa, documenteaza te foarte bine inainte sa faci lucrul asta. Iti spun din experienta, am multe crosuri si semimaratoane. Daca doar alergi, muschii se subtiaza, devin fibra mai pe romaneste si nu o sa ai deloc un aspect placut. Recoamand doar serii de sprinturi, circuite. Deci pe scurt, deficit caloric sanatos, cu aport corect de proteine etc, daca vrei repede, 5 antr pe saptamana si sa iti notezi evolutia antrrnamentelor,. Asta o sa iti forteze corpul sa isi traga resursele din tesutul adipos. Nu strica sa faci exercitii cu greutatea corpului, flotari, coreene, exercitii de baza pe Scurt, acest tip de exerciitii dau un boost atunci candvrei sa slabesti. Daca vrei mai multe detalii, nu ezita sa intrebi happy