| AniCasi a întrebat:

Ceau TPU,as vrea sa stiu in cat timp pot slabi si cat daca am renunatat sa mananc prajit, dulce? ..Mananc doar iaurturi,fructe, legume fierte si crude! Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am tinut cura exact cum spui tu; a dat rezultate din prima saptamana. am tinut 2 luni, dar fara sport nu reusesti mai mult de 2 kg pe saptamana. deci in medie in 2 luni am dat 7-8 kg, dar tine minte: asta depinde de metabolism. daca ai metabolismul lenes (adica digera greu si nu ai digestia buna), poti sa slabesti mai putin; daca ai metabolismul rapid (adica digera repede si ai digestia buna), nu vei avea absolut nici o problema; poti da jos si mai mult. mai depinde de ce inaltime ai si cate kg, daca ai de dat jos decat 4-5 kg, vei slabi mai greu. de ce? pentru ca sunt ultimele kg pentru greutatea ideala (cm inaltimii - 10; ex: ai 1, 67 m, trebuie sa cantaresti 67-10=57 kg; la baieti; cm inaltimii - 15; ex: ai 1, 65 m, trebuie sa cantaresti 65-15=50 kg; la fete). daca ai foarte multe kg de slabit (ex 10-20 kg), vei slabi imediat; poti ajunge la 4-5 kg pe saptamana. pentru ca un corp care mananca mult, atunci cand este supus unui regim drastic ca acesta, consuma imediat din rezervele de grasime.
sper ca te-am ajutat si succes la slabit!

| AniCasi explică (pentru anonim_4396):

Multumesc...Am 21 ani, 1, 68 m si 60 kg. As vrea sa slabesc in jur de 5-6 kg! Am probleme cu glanda tiroida si slabesc mai greu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AniCasi):

Adauga si carne + peste la alimentatia ta, ai nevoie de proteine, alea nu-ti afecteaza slabirea.

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De slăbit, slăbeşti de a doua zi de dietă.Iar cât, în funcţir de cât timp ţii dieta.

| EaEmma a răspuns:

Daca vei tine dieta cu fructe si legume..cam in 2 sapt vei avea rezultate... daca vei face si inot vei slabi mai mult

| On3St4r a răspuns:

Mai bine ai face sport.Te va ajuta atât fizic cât și psihic.

| cosmin1211 a răspuns:

Faci bine cu dieta, poti chiar renunta la iaurturi pentru ca au multe calorii. Poti manca oua fiete, cartofi la cuptor(fara unt ), paine prajita(mai ra, doa dimineata) si deloc in exces. De exemplu ai putea manca dimineata: un ou fiert cu o felie de paine prajita si un pahar de apa, la pranz legume fierte, de care vrei tu, de exemplu un morcov pe gratar si un cartof fiert, si sa nu mananci niciodata pana nu mai poti sau daca nu iti e foame iar seara mai bine te culci mai devreme sau faci niste sport decat sa mai mananci. Dar dieta nu e suficienta, in ritmul asta vei slabi 1 kilogram la 1 luna jumatate. Trebuie sa faci si sport, nu trebuie neaparat sa mergi la sala(Dar daca poti mergi), alearga pe loc, sari coarda(ajuta foarte mult, poti arde 600 de calorii intr-o ora de sarit coarda), fa abdomene, mergi pe jos, fa jogging, alearga. Si tine minte ca orice scapare te va costa. Eu ma abtin de la dulciuri astfel: ma gandesc "Daca mananc o ciocolata trebuie sa alerg in ritm alert 1 ora ca sa o ard". Sper ca te-am ajutat.

| ჯpLaNe a răspuns:

Pai invre-o luna daca continui tot asa vei da jos in jur de 2-4 kg depinde

| stoica1 a răspuns:

Daca mentii asa vreo luna dou avei da jos 4-5 kg. Succes Funda?

| Maryo1o1 a răspuns:

Hey! Te pot ajuta eu fac sala de doi ani 5 ore pe zi si mananc mult si ca sa nu ma ingras mananc numai iaurturi, sana in prima saptamana din luna apoi in a doua mananc la fel dar si cu paine neagra iaurt poti manca nelimitat si sa bei doar apa in jur de 2, 5 litri pe zi pentru ca nu iti mai da asa mare senzatie de foame in a treia saptamana sa mananci si carne fiarta dar nu mai mult de 2 kg pe saptamana si in fiecare zii sa mananci dimineata doua mere. Cand incepe o noua luna o iei cu dieta de la capat. Apropo poti manca si salata de varza si salata obisnuita in prima si a doua saptamana in a treia si a patra nu si poti manca si peste de orice fel dar sa renunti la carne fiarta si salata. Eu asa am facut si am slabit 6kg in trei saptamani.PS: dieta nu e a mea senseiul cu care ma antrenez mia recomandato la rugamintea mea. Daca vrei mai multe informatii poti sa imi dai id pe privat sau sa ma intrebi aici dar daca ma intrebi aici nu iti pot raspunde imediat pentru ca ma mai duc la sala si antrenament si 8 ore nu sunt la pc.

| AniCasi explică:

Hei..pe langa aceasta dieta fac si putina miscare. dansez, abdomene, fandari...

| mara123456789 a răspuns:

Pai depinde de organism, dar vei slabi cam in 4 sap, dar sa mananci putin si des si mai ales fara paine, carne numai fiarta si multe legume si numai cateva fructe