| untu a întrebat:

Cine a incercat cu medicamentul pentru diabet,, GlucoNature? va rog sa-mi spuneti ca daca are efect si se vindeca diabetul? Ce parare aveti voi despre acest medicament nou lansat GlucoNature? Ce parere are medicii si daca nu are efecte secundare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La diabet nu se ia medicamente dupa ureche cum se zice. Diabetul trebuie masurat si apoi in functie de rezultate se prescrie medicamentul corect.Acest produs poate fi puternic sau mai putin puternic. Deci in functie de rezultat, medicamentul potrivit.N bagi alta benzina in masina daca nu e buna, nu?

| untu explică (pentru anonim_4396):

Asa-i,aveti dreptate! Cred ca voi spune nasului meu sa se duca la medicul de familie inainte de a cumpara medicamentul!

| Okkultist a răspuns:

Nu va recomand sa luati sau o persoana sa ia asa ceva la diabet pana cand medicul de familie nu stabileste acest lucru. Este posibil sa fie periculos. Medicii va spun sa va duceti la un medic si in urma unor teste sa va poata de un diagnostic. Nu de alta dar este periculos, dureaza cateva minute.
Duceti-va la medicul de familie.
Sper ca v-am ajutat!

| Grig2 a răspuns:

Eu am incercat Gluconature si sunt foarte multumit de el. Pana in Decembrie reusisem sa renunt la insulina si sa ma simt foarte bine. Apoi am fost in Italia si am mancat foarte multe paste si m-am cam dat peste cap si am revenit la insulina. Cei ce vand Gluconature mi-au spus ca problema este de fapt stresul si nemultumirile mele, iar eu fiind politist ma cam stresez pe la serviciu.