| AnneMariie a întrebat:

Cine imi poate spune si mie cateva metode sa pot scapa de constipatie. Vreau sa zic ca uneori am scaun o data la 2-3 zile,si atunci foarte greu. Cine imi poate spune ce as putea manca,sau ce metode as putea folosii, dar fara sa ajung la diaree. Am auzit ca la multe dintre solutii se ajunge la diaree. Fundita pentru cel mai bun raspuns. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa mananci mai rar carne.Nu contine fibre si te constipa.Si bea lichide mai multe.

| Mayar a răspuns:

Ca sa nu mai fi constipat trebuie sa mananci zilnic supe sau ciorbe. Daca esti constipata si vrei chiar in acel moment sa nu mai fii, mananc prune, compot de prune sau bea apa calduta.
Insa trebuie sa bei supe si ciorbe zilnic, altfel te vei constipa mereu.
Toate cele bune! happy

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Poti incerca cu zeama de varza murata sau exista la farmacie pastile pentru asa ceva, diferite ceaiuri, sunt o multime de mrtode

| Rachetul a răspuns:

Multe lichide