| AnneMariie a întrebat:

Heii TPU.Cine imi poate spune si mie cateva metode sa pot scapa de constipatie? Vreau sa zic ca uneori am scaun o data la 2-3 zile,si atunci foarte greu. Cine imi poate spune ce as putea manca,sau ce metode as putea folosii, dar fara sa ajung la diaree. Am auzit ca la multe dintre solutii se ajunge la diaree. Multumesc anticipat. Fundita pentru cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Mirco a răspuns:

Incearca varianta cu o lingura de ulei am auzit ca merge

| Mirco a răspuns (pentru Mirco):

Adica sa bei o lingura de ulei, sper ca ai prins ideea

| dannyel86 a răspuns:

Bananele au dublu efect, lucrand atat in caz de diaree, cat si constipatie. Practic regleaza tranzitul intestinal. Poti incerca! Doar e un fruct, nu are cum sa dauneze. Si vezi pe urma cum te simti. Cred ca si ceaiul de leustean e la fel de bun in ambele situatii.

| adycristache a răspuns:

Bea cel puţin 2 litri de lichide, alimentaţia ta să conţină fibre şi bea Aloe vera gel de la Forever.