| Georgiana95 a întrebat:

Consultatia aia la inima se numeste electrocardiograma?big grin
Si cand se face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Electrocardiograma nu este o consultatie, este o investigatie care inregistreaza activitatea electrica a inimii. Se face ori de cate ori medicul de familie, internistul sau cardiologul considera ca e necesar.

2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Da, electrocardiograma.Cand se face? Nu stiu la ce se refera intrebarea ta.La orice varsta si la orice ora(depinde de disponibilitatea medicului). Insa trebuie sa informezi medicul daca iei ceva medicamente pentru ca pot influenta rezultatele electrocardiogramei(depinde de medicamente).

| CatalinaMarina a răspuns:

Da, asa se numeste. Se face atunci cand ai probleme cu inima sau pur si simplu atunci cand vrei tu:*