| Alexanriisjj a întrebat:

Cred că am cancer bucal. Acum 6 zile am observat că am o mica găurică in limba. Jos pe partea dreapta undeva mai adânc. Nu este foarte adâncă și nu vad ce culoare are înăuntru tot ce vad este că se adâncește. Pe partea cealaltă mi-au apărut ceva chesti de culoare limbii care ies un pic in afara ei, nu știu cum să le numesc exact dar hai sa le spunem că suntem că niște alunițe cu altceva nu am cu ce sa asociez. Pe partea dreapta de la acea adâncitură a început să se răspândească un fel de dunga de culoare alba fix pe partea dreapta pe mijloc. Fix mijloc nu mai sus nu mai jos. Apoi pe buza am un fel de pată albă. Sunt foarte speriata că aș putea avea cancer. P.s am 15 ani. Am incercat sa explic cat de bine am putut. + Când am fost la dentist a spus că nu este grav și că ar trebui sa dau cu niste glicerina boraxata dar după ce am căutat pe google observ că seamănă extrem de mult cu cancerul bucal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nevermind1234 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si vezi la ce specialist îți recomandă sa mergi DACĂ este cazul. Nu te lua după ce găsești pe google! Te sperii degeaba mai ales dacă dentistul ti-a zis ca nu e nimic grav. Si apoi, ai încercat cu glicerina boraxata cum ti-a recomandat?

| Alexanriisjj explică (pentru nevermind1234):

Încă nu am incercat. Am sa cumpăr mâine și să văd ce se întâmplă

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.Pe google scrie mereu ca ai cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor. Asa poti sa fi sigur. Si spune-le si parintilor ce problema ai