| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o ciuperca la o unghie de la picior. Daca dau cu lac de unghii va trece mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca nu trece cu "Nidoflor" unguent la farmacie/ neaparat consult la dermatologie/specialist/policlinica cu plata.

| EUSIATIT a răspuns:

Dermatologul. Sunt f periculoase si transmisibile.NU da cu lac Le faci mai rau. Si s ar putea sa se inmulteasca sau mai bine zis sa se faca si la celelalte degete...nu amina...

| eni a răspuns:

Nici vorba, du-te cat mai repede la dermatolog, ca sa nu se extinda mai profund in unghie.Produsele naturiste nu cred ca au efect.Pentru ciuperca e recomandat Lamisil. Daca astapti mult o sa ajungi sa iei pastile care distrug stomacul.Multa sanatate, si fuga repede la dermatolog.

| jo a răspuns:

Sau sa te duci la dermatolog. Sau macar la farmacie. Ciupercile sunt contagioase, le lasi pe covor, le dai la toata lumea... Crezi ca vrei sa ai o asemenea reputatie?

| Haydee a răspuns:

Nu cred.Lacul de unghii acopera dar nu vindeca. Cel mai bine ar fi sa folosesti un tratament naturist sau de la plafar. Poti sa intrebi la plafar.Sau sa cauti ceva tratament pe internetbig grin

| CrucifiedCountess a răspuns:

Crezi? confused eu nu cred..de unde ti-a venit si ideea asta thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pană nu te vindeci, nici să nu te mai gândești să mai da-i cu ojă.
Trebuie să mergi la un consult dermatologic, diagnosticare și tratament.
Cel mai bun medicament la ora actuală este Orungalulul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curata foarte bine unghia cu otet, inclusiv forfecutele, pilele, unghierele etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| jicu a răspuns:

Consulta un specialistwinking
e cel mai sfant.