| maxim789 a întrebat:

Cresterea inaltime la 15 ani, cum sa cresc mai >inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimeni nu stie daca vei creste si cat, sunt povesti ca ghicitul in palma

| Violleta2022 a răspuns:

Facand sport ZILNIC!

| sierra1 a răspuns:

Fii linștit, încă vreo 5-7 ani, mai crești

| Sn4k3 a răspuns:

Traiesti sanatos, alimentatie corecta, somn, sport. Atat poti sa faci, in rest tine de gene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l asculta pe sierra, esti la limita perioadei de crestere. Daca crezi ca esti mult prea scund du-te la medicu de familie: care iti poate da niste injectii de la care mai cresti in inaltime.
Cresterea in inaltime la baieti se opreste pe la 15 (max16) ani. OK mai exista posibilitatea de a creste natural un pic dar sansele sunt mici, Poate pana la 21 de ani (IN 5 ANI)cresti 1-2 CM.

| maxim789 explică (pentru anonim_4396):

Eu am 15 ani si am inaltimea 1.65, in injectii la cresterea inaltime

| anonim_4396 a răspuns (pentru maxim789):

Si eu am tot 1, 65 asa aveam si la 15 ani, mi-au tot zis sa fac miscare alimente etc, dar chiar nu a afectat cu nimic.

| maxim789 explică (pentru anonim_4396):

Ai insta, cum esti scris?

| anonim_4396 a răspuns (pentru maxim789):

Deci in primul rand mergi la medicul de familie si spui problema ta, daca doctorul considera ca este necesar iti va da niste injectii

| maxim789 explică (pentru anonim_4396):

Cum esti scris pe Facebook>, zii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru maxim789):

Dc? DC? eu nu o am asa cu social-media : Asa ca adaug la Fb numa persoane cu care am ce conversa gen: daca esti Diferit, Social outcast Rocker, Satanist, Psycho etc
Te incadrezi intr-una din mai sus?

| SkenWell a răspuns:

Practicand Baschet.