| ChrisNOW a întrebat:

Cum imi pot da gaura in ureche acasa, fara sa ma infectez si o intrebare o sa ma doara?! Ce cercel trebuie sa am si cum trebuie ingrijit dupa? Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa freaca lobul urechii cu sare, ca sa amorteasca, apoi se da cu spirit.

| FazzaNica a răspuns:

Deci mie tot mi s-a facut gaura acasa, trebuie sa-ti vina cineva in ajutor.Deci pentru a nu infecta ceva trebuie sa stergi si cercelul si locul unde doresti sa-ti dai gaura cu spirt medicinal cel mai bine dar poti si cu spirt simplu.Mai bine totusi este sa cei ajutorul mamei sau sa mergi la saloane speciale))

| ChrisNOW explică (pentru FazzaNica):

La bijuterii se dau gauri, doare?

| FazzaNica a răspuns (pentru ChrisNOW):

Deci sa spun ce nu doare nu v-oi fi corecta doare putin dar totusi pina la urma e frumos, Da, poti sa incerci si cu bijuterii a mea a fost sparta cu un cercel dar fii atenta ca si cercelul sa fie de calitate si sa fie curat(a meu a fost din aur galben cu bucati de aur alb)happySper ca te-am ajutat)))