| Alex202020 a întrebat:

Cum stiu daca mai am ata la penis? frenulum??

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti la el

| SkyPilot a răspuns:

Il inspectezi vizual. Il decalotezi in stare erecta si vezi daca exista ceva care la un anumit moment se opune decalotarii.
Vezi aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Frenulum_of_prepuce_of_penis
Daca esti circumcis, nu te mai deranja, nu o mai ai.
Probabil ca o mai ai pentru ca atunci cand se rupe, de cele mai multe ori sangerarea este serioasa si e imposibil sa treaca neobservata.
Nu te lua dupa altii de varsta ta care pretind ca lor li s-a rupt prin sex, cei mai multi dintre ei mint. Cam 80% dintre noi o avem toata viata chiar daca avem o viata sexuala intensa si copii.

| Anonimuserr a răspuns:

Se vede cu ochiul liber dacă ai fimoză. Vezi prepuțul.