| alexutzudorian a întrebat:

Cunoasteti oameni care iau pastile de la psihiatrie si reusesc sa se descurce la un job unde necesita concentrarea mai multa sau efort fizic mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Da, cunosc. La psihiatrie iti poate da si psihoactive similare cu amfetamina. Sa vezi acolo concentrare laughing.

| alexutzudorian explică (pentru Apokales):

Ce psihoactive are psihiatria ca tare mi-s curios.

| Apokales a răspuns (pentru alexutzudorian):

Poate sa iti dea Aderall, Modafinil. Nu stiu nici eu prea multe. Insa efectele adverse s-ar putea sa nu merite in unele cazuri.

| alexutzudorian explică (pentru Apokales):

Pai si astea iti dau energie si concentrare?

| Apokales a răspuns (pentru alexutzudorian):

Da, dar au si efecte adverse destul de nasoale, deci nu le lua fara reteta.

| blackann a răspuns:

Depinde de pastile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există așa ceva unde ai responsabilitate mare.

| OlivaRidrigo12 a răspuns:

Am pe cineva in familie (are depresie) care lucreaza la tâmplărie și ia pastile la recomandarea medicului.
Are propria sa firma si lucreaza singur. Eu cred ca s-ar descurca dar depinde de starile acestora. Daca sunt in stare avansata...ei bine...nu ar putea face mare lucru.