| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi sa muriți prin absurd într-o săptămână de la covid v-ar părea rău? Ce anume ați regreta de la viata? Dar dacă acest virus v-ar ucide mama ce ați face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
63 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici daca ai avea miliarde nu ai cum sa faci transplant de cap, inca nu exista tehnologia, iar daca faci transplant de cap ai fi altul, nu ai mai fi tu dupa aia. Adica ai fi ala al cui e capul.
Solutia era sa gaseasca un tratament bun si eficient care sa vindece si gata.

Pai da, cam 30 % din depresivi sunt rezistenti la tratament, asa este. S-a zis ca, cam 66 % din depresivi isi revin cu tratament si altele. Si 30 % ala e enorm.
Ei mai mult au vazut efectele decat cunosc la tratamente si altele. Au luat-o "daca bag asta merge, deci e ok", fara neaparat sa stie ce si cum ca lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, as avea capul lui x si mi as vedea corpul îngropat. Da, e mult 30%
O sa merg luni, marți la un neuropsihiatru chit ca dau 250 de Ron consultația apoi a doua oara 200 vreau sa vad ce tratament primesc și ce diagnostic îmi da. și asa cheltui bani aiurea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai du-te sa vedem, dar zi ce ai luat ca sa nu-ti mai dea ce ai luat si n-a mers.