| AllieAyl a întrebat:

Daca iau nurofen si beau vin... isi mai face efectul?

vinul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te otrăvești.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Cineva a catologat răspunsul meu ca amuzant.
Poate fi și amuzant.
Dar fiecare medicament este proiectat să rezolve o problemă specifică în corp.
Astfel și alcoolul și medicamentul se întâlnesc în corp și acțiunile lor interferă, și pot fi antagonice.
Produsele lor de catabolizare, pentru eliminarea din corp, se întâlnesc în ficat care le procesează ca să le distrugă și apoi să le elimine. Atunci, pot să genereze reacții puternice care să te îmbolnăvească grav.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nimic nu sta in calea vinului. E... aprig big grin