| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma prinde mama sau tata fumand ce sa fac ce sa ii zic(tata nu fumeaza...mama da, dar este rea si tata ii mai rau)? O idee sa ma pregatesc pentru viitor.Defapt chiar as vrea sa ii zic eu ca fumez pur si simplu oare se intampla ceva rau?tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat iti cumperi tigari din banii tai, castigati cu munca (nu luati, sub orice forma de la ei), ai dreptul sa faci ce vrei. Daca cumva furi din banii de buzunar sa iti cumperi tigari, lasa-te urgent.

| Raniia a răspuns:

Da,trebuie sa ai curaj sa le spui pentru ca intr-o buna zi tot vor afla adevarul si va fi mai dureros pentru ei.O sa aprecieze sinceritatea ta si atunci toti trei va consultati si o sa ajunge-ti la o solutie.Nu te sfii si spune parintilor tai toate problemele tale.Nu uita, parintii tai te iubesc si tin la sanatatea ta.

| Chαяtreux a răspuns:

De curiozitate, ce varsta ai? 12?

| anonim_4396 explică (pentru Chαяtreux):

OMG :O Am intrebat eu sa fiu intrebat de catre voi ce varsta am eu cumva? 17 daca esti asa curioasa X-(

| Chαяtreux a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred laughing

| anonim_4396 explică (pentru Chαяtreux):

Hai zau...ma bucur...

| Chαяtreux a răspuns (pentru anonim_4396):

In fine. Mi se pare cam ciudat pentru unu baiat de 17 ani sa intrebe asa ceva. Adica, de ce ar fi o problema? Ce nu stiu nu-i afecteaza. Vrei sa fumezi cu mama ta sau ce? De ce este asa neceasar sa ii informezi in legatura cu asta?

| anonim_4396 explică (pentru Chαяtreux):

Nu pur si simplu vreau eu sa le spun asa sa nu ma mai ascund

| Chαяtreux a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai parinti ca ai mei, faci o mare greseala.

| anonim_4396 explică (pentru Chαяtreux):

Wow..asa de rai(da buni) laughing

| Chαяtreux a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt rai laughing Dar daca i-as provoca, ar fi.
Gen sa ma sune tot timpul 'unde esti?' 'vino acasa acum' sau sa nu mai primesc bani I don't want to see

| anonim_4396 explică (pentru Chαяtreux):

Mda.OKwinking

| irbis a răspuns:

Mai bine renunti la fumat.

| Criiistinutsa a răspuns:

Incearca sa nu le zici. Si usor usor, lasa-le ca nu-s bune!

| Louuder98 a răspuns:

Pai daca zici ca sunt mai severi, posibil sa te alegi cu o bataie si sa nu mai vezi bani de buzunar. Dar totusi ar trebui sa fii sincer cu ei.Iti dai seama ca daca afla de altundeva e si mai rau decat daca le spui tu?
Eu sunt impotriva fumatului, nu inteleg de ce lati fumeaza, nu ii gasesc rostul...

| Miah a răspuns:

Încearcă să-i explici înţelegător când vezi că sunt în toane bune. Şi tatălui tău explică-i că nu are de ce să strige pe tine pentru că şi mama ta fumează ziceai tu nu? La urma urmei copilul face ce vede de la părinţi. Mult noroc.