| AIeXxX a întrebat:

Daca mananc 6 oua intr-o zi(nu in fiecare zi, doar azi). O sa am probleme cu stomacul? Am mancat azi 4 oua si nu mi-e nimic. Daca mai mananc 2 voi pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Faptul ca poti sa patesti ceva daca mananci prea multe oua este doar un mit. Poti sa mananci si 5 pe zi nu are nimic. Eu mananc zilnic 4 si sunt ok.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Se zice ca nu etse bine sa mananci foarte multe oua ca iti afecteaza ficatu si etc....Deci din punctul meu de vedere chiar daca are vitamine si proteine totusi ar fi bine sa nu mananci in exces

| AIeXxX explică (pentru Freya1):

Pai mi-e foame si altceva nu am, parintii nu-s acasa, si mananc oua cu ceai xD. Mie foame si ma intreb daca mai pot manca 2-a

| Freya1 a răspuns (pentru AIeXxX):

Poate iti va fi rau daca mai mananci si alea doua.Mda si nu stiu cum parinti tai sunt plecati si te-au lasat fara mancare wtf

| Holiday a răspuns:

Nu patesti absolut nimic de la 6 oua. Mananca linistit, daca nu ai alte variante.

| peperonies a răspuns:

Mananca linistit. ouale sunt cel mai nutritiv aliment.

| Samariteanul a răspuns:

4 ore e maximul pe o zi.Nu-l depasi! Eu pot manca 3 azi si 3 peste cateva zile fara sa-mi fac probleme, dar nu 6 intr-o zi.Bea ceai cu buscuiti sau mananca paine goala cu ceai, dar nu exagera cu ouale.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Păi altceva nu ai? Prepară sau așteaptă ti părinții, nu mânca numai oua