| kitty_3222 a întrebat:

Daca mananc mai mult seara, dar nu depasesc 1200 de calorii pe zi si fac si 100 de abdomene, ma pot ingrasa, stagnez sau slabesc? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Iei in greutate, da iei insesizabil (sub 1kg/an).
Daca faci mai multa miscare si nu mai mananci seara slabestiwinking

| kitty_3222 explică (pentru IMC90):

Multumesc pentru raspuns. Ma gandeam eu ca asa sta treaba, dar cred ca si slabesc pentru ca la inaltimea si greutatea mea actuala am voie sa mananc aproximativ 1400 de calorii pe zi pentru a slabi 0, 5 kg pe saptamana. Iar la mine sunt zile in care mananc si 800 si 900. Mentionez ca nu ma pun sa dorm imediat dupa ce mananc seara, ci peste minim 2 ore. De aceea cred ca nu ma voi ingrasa. Am intrebat deoarece eu am tinut dieta si inca tin, dar nu am luat seama orelor si pana acum am slabit ca, 6-7 kg in 2-3 luni. Acum cred ca sunt in perioada de platou. Nu imi pun interdictii, dar nici nu exagerez, ci mananc sub numarul permis de calorii pentru a mai reusi sa slabesc putin. happy

| zahy a răspuns:

Cam stagnezi, dupa ora 6 sau 7 cel tarziu nu este indicat sa mananci, daca mananci seara si faci 100 abdomene cam elimini clorile din mancarea de seara. dar poti sa si te ingrasi nu prea elimini calorile trebuie sa alergi unpic dupa ce mananci. fa putina gimnastica macar seara inainte de culcare. uite aicea ceva bun : http://www.topfitness.ro/exercitii-antrenament/exercitii-de-yoga/

| kitty_3222 explică (pentru zahy):

Multumesc pentru raspuns. Cred ca o sa incerc sa intensific exercitiile.

| zahy a răspuns (pentru kitty_3222):

Cu placere. Ceao

| richarddawkins a răspuns:

Isi rupi coloana, fa flotarii, mersul pe jos, geneoflexctiunii
manca dar fa sport nu te infometa