| sokey a întrebat:

De ce cand beau ceva in afara de bauturi alcoolice urinez foarte mult chiar si un pahar de apa daca beau tot asa se intampla. Am fost al medicul de familie vara trecuta a zis cai o simpla raceala si mai dat niste pliculetze de dizolvat in apa un feld e praf si niste antibiotice. Dar tot nu mai trecut. Parca atunci se remediase problema dar acum a luat-o cum a fost. Si m-am saturat sa am duc la baie din 5 in 5 minute. La o petrecere daca beau eu ce ams a fac am sa ma duc la baie mai mereu. Acusi am banchetul si in loc sal petrec calumea il petrec la baie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Recomand un urolog. Poate fi de la o răceală, poate fi de la prostată, etc; asta numai un medic specialist poate să îți spună, deși dacă numai ncând consumi alcoolice ți se întâmplă, mă cam însel.De regulă organismul elimină surplusrile de alcool prin urină și respirație, ceea ce la tine se pare că ficatul nu poate procesa alcoolul consumat într-un timp așa scurt, deci îl elimină. Succes

| sokey explică (pentru DeyCj):

Cand beau alcool nu mi se intampla. Dar cand beau sucuri si apa se intampla.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred că mai degrabă ai probleme de prostată, mergi la urolog şi fă şi analize complexe!
Multă sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
| Irena97 a răspuns:

Mama zice sa te duci la un urolog care e specialist in problemele cu rinichii.
Nu e normal ce ti se intampla si nu e de la o raceala. Iti trebuie alt tratament.

| miriz a răspuns:

Sigur esti racit...bea un ceai si iti trece sau fa un dus fierbinte...