| seeker111 a întrebat:

De ce dupa ce fumez imi creste tensiunea si pulsul?
CU mult timp in urma am fumat niste etnobotanice cea mai mare greseala a mea facuta, nu am sa o mai repet, am fost la doctor sunt inca sub medicatie, si de atunci cand incerc sa fumez si tin sa zic ca nu fumez cateodata nici macar una completa doar pe jumatate, si asta nu deloc des cred ca o data la doua zile sa vad daca mai mi se intampla asta. E posibil sa fi dobandit vreo fobie de la acel incident?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Da, sangele nu primeste suficient oxigen de la plaman, iar inima bate mai tare facand sangele sa ajunga mai repede la plaman pentru a capata mai mult oxigent.

| seeker111 explică (pentru MisFit20):

Stiu dar nu mi se intamplase inainte de incidentul asta e doar temporar sau in urma a ceea ce am facut am contactat o fobie?

| CatalinPTM a răspuns:

Nu mai fuma deloc!