| Ionut58282856 a întrebat:

De ce imi tremura un muschi de la mana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

L ai suprasolicitat sau organismul iti da "semne" pentru a indica o carență de calciu sau magneziu.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e flexorul ulnar al carpului, clar, primești bani

| AIeXxX a răspuns:

Probabil ai facut sport sau ai ridicat ceva mai greu. Am patit si eu. Nu te ingrijora

| Ionut58282856 explică (pentru AIeXxX):

Nu ma ingrijorez dar imi tremura muschii fara motiv =) si vreau sa stiu de la ce e

| AnaQ a răspuns:

Se numesc spasme musculare și se fac de obicei atunci când ridici ceva mai greu.

| Tovarasul a răspuns (pentru AnaQ):

Eu dupa ce ridic ceva mai greu gen 200 de kg, nu am spasme deci clar nu asta e motivul spasmelor

| Ionut58282856 explică (pentru Tovarasul):

Exista mai multe posibilitati. Deci clar

| Tovarasul a răspuns (pentru Ionut58282856):

Cel mai probabil ai lipsa de calciu si magneziu, asigura-te ca te hidratezi bine

| Tovarasul a răspuns:

Se poate sa fi deshidratat