| chesse1337 a întrebat:

De ce ma simt speriat/stresat/anxios cand trebuie sa merg la scoala? Nu mai pot sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că ești obișnuit să chiulești. La greu. Așa-i?

| Alinailies a răspuns:

E ceva sau cineva care nu iti place la scoala.
Incearca sa gaseati cauza, ce anume te deranjeaza si nu-ti place, sau cine.

| scrigroup a răspuns:

Vezi aici cum poti gestiona stresul scolar:
https://www.scritub.com/gradinita/copii/STRESUL-SCOLAR1541914197.php
https://www.qdidactic.com/stiinta-tehnica/sociologie/stresul-scolar336.php

Distresul poate aparea in anumite situatii particulare (examene, concursuri sportive, in general evenimente care sunt percepute ca fiind importante) sau poate constitui o trasatura a personalitatii individului („Copilul acela este vesnic stresatl').

Sper sa ajute

| AnonimaXZ a răspuns:

Poate din cauza profesorilor sau a colegilor? Adica daca sunt rai sau te afecteaza in vreun fel happy