| Gaby212 a întrebat:

De ceva vreme simt gust de sange in gura...Si se intampla frecvent.Nu am nicio afectiune dentara sau gingivala si sunt sigur de asta, am mers la dentist. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gustul salivei este dat de fluidele și substanțele din organismul tău. Un mix complex din mai multe gusturi poate sî îți dea această senzație. Ca să înceăi să știi exact care ar fi problema, ar trebui ca să mănânci câteva zile foarte puțin. Atunci gustul salivei se limpezește. Apoi întroduci diverse alimente și vezi care anume îți provoacă gustul ciudat. Apoi evită acest aliment.
Dacă situația, continuă, la medic, analizele de bază, sânge, hepatice, urină.

| ziftode a răspuns:

Esti bampir in devenire
ce e aia bampir, un fel de Vampir, versiunea Caragiale care suge sangele boborului
bobor = popor, tot versiunea Caragiale!

concluzia: ESTI VIITORUL DRAGNEA! big grin

| Gaby212 explică (pentru ziftode):

Tu nu esti intreg la cap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sangele, si fierul, acelasi gust. Sa nu fie ceva bogat in fier ce ai mancat, nu stiu, carne de vita, ficat, somon, si sunt o gramada de astfel de alimente. Daca nu sangerezi de nicaieri si cand scuipi nu scuipi sange, e ok. Urmareste si tu cand ai gustu asta. Mereu, sau doar cateodata?

| Gaby212 explică (pentru anonim_4396):

In special dimineata si seara...Si consum lucruri obisnuite, ca inainte sa apara asta...

| Sekim a răspuns:

Probabil ești ruda cu Dracula. joking. du te la medicul de familie sau spital. Poate nu este o problema la dinti