| anonim_4396 a întrebat:

De doua zile ma doare ingrozitor de rau in partea dreapta, de abia daca mai pot sa merg de durere, ce as putea sa fac? in afara de faza cu doctorul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adda96 a răspuns:

Buna!
Nu vreau sa te sperii, dar cred ca e apendicita.
Incearca sa iei un ibuprofen, poate te mai lasa.

7 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Bunăă
nu ne-ai zis ce te doare în partea dreaptă, mana, piciorul, abdomenul? big grin

| mada1820 a răspuns:

Scuzati greselile de scriere.

| mada1820 a răspuns:

Exact in zona unde este apendicita.

| mada1820 a răspuns:

Am luat ibuprofen m-a lasat pe moment dar m-a luat din nou, si eu cred ca am apendicita dar imi este frica sa ma operez.

| Adda96 a răspuns (pentru mada1820):

La fel si mie imi este frica sad, dar o mai duc asa cu ibuprofen, poate o sa-mi inving frica odata cu varsta big grin
:*

| anutza6117 a răspuns:

Fastum gel

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Ficatul?