Întrebare recomandată | MihaiAsasin a întrebat:

De ieri ma doare burta in zona stomacului ma doare ceva timp dupa trece si tot asa am crezut ca imi va trece am mai patit asa de 2 ori si am vomitat si mi-a trecut acum nu cand mananc nu ma mai doare ce se fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca sa mananci usor de regim,ajuta de multe ori:supa,legume fierte, branza fara multa grasime, iaurt, sucuri naturale si ceaiuri. Poate iti va fi mai bine... daca nu, mergi la medic.Numai bine!

| allison20 a răspuns:

Poate nu ti-a picat bine vreo mancare. Incearca sa mananci biscuiti sau paine prajita. Uite, mai poti citi aici cateva informatii despre durerea stomacului: http://www.sfatulmedicului.ro/......ibile_7855

| HoneyPot a răspuns:

Gastrita hiperacida. Poti sa incerci medicamente antiacide (omeprazol sau ranitidina). Efctele benefice ale medicamentelor nu vor fi imediate. De aceea recomand sa mergi la medic sa-ti prescrie mai multe tipuri de medicamente pentru ca efectul sa fie imediat.

| Gabriel123tecu a răspuns:

Du-ut la doctor si o sa iti spuna ce ai.Asa e mai bine.

| MihaitsaMitza a răspuns:

Du-te la un doctor de familie, poate ai arsuri nu stiu ce sa zic, din ce spui tu nu cred ca e asa grav, dar ar fi bine sa vada un medic.