| Safire17 a întrebat:

De la apendicita ai dureri insuportabile sau doar asa putin te "sacaie", simti ca o jena?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai dureri mari, permanente si crescatoare. cam la 24 de ore de la debut, devin aproape insuportabile.

| doctoressa a răspuns:

Buna! In general, initial apare o durere usoara/"te sacaie", cum ai zis tu, care se intensifica progresiv. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta

| Safire17 explică:

Biby, eu am o intrebare serioasa iar tu uite ce imi raspunzi...

| ICPreda a răspuns:

Salut!
Cand ai apendicita durerea poate sa fie usoara, suportabila, dar si rea! Durerea de asemenea coboara pe picior spre genunchi! In cazuri mai grave, ai febra, varsaturi, nu iti mai poti indoi piciorul drept sa il aduci la piept, te doare foarte tare in partea inferioara dreapta a burtii! Sunt cazuri in care durerea este suportabila! Daca ai aceste dureri si le ignori, poti ajunge sa ai peritonita (afectiune a apendicelui) care este mai grav!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

| TJohannaB a răspuns:

Unde bag parolele la sims 2, codurile la sims 2 ?

Pentru a aplica un cod trebuie sa deschideti consola in joc, sa scrieti codul sau parola si sa apasati enter.

Consola in joc se deschide apasand control+shift+c.

Lista tuturor parolelor la sims 2 si codurilor la sims 2:

Cod / Parola - Actiune cauzata

Parole de bani pentru sims 2, coduri de bani pentru sims 2

kaching - primesti bani, 1000 dolari
motherlode - primesti bani, 50 000 dolari
familyfunds # ## - iti da bani # familiei ## exemplu: familyfunds popescu 20

Alte parole pentru sims 2, alte coduri pentru sims 2

aging off - oameni nu mai imbatranesc
aging on - oameni imbatranesc din nou
deleteallcharacters - sterge toti oameni
exit - se inchide consola
expand - se face consola mai mare
help - se arata toate codurile
help # - unde # e codul care va intereseaza
stretchSkeleton - modifici talia oamenilor
vsync on - pornesti sincronizarea pe verticala
vsync off - oprest sincronizarea pe verticala
boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel true - poti folosi podurile din vecinatate
boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel false - nu mai poti folosi podurile din vecinatate
boolprop displayNeighbordhoodProps true - activezi casele din jur
boolprop displayNeighbordhoodProps false - dezactivezi casele din jur
boolprop objectShadows frue - activezi umbra obiectelor din exteriorul casei
boolprop objectShadows frue - dezactivezi umbra obiectelor din exteriorul casei
boolprop displayNeighborhoodWatter true - activezi apa din vecinatate
boolprop displayNeighborhoodWatter false - dezactivezi apa din vecinatate
boolprop carsCompact true - vezi masinile mai detaliate
boolprop carsCompact false - vezi masinile mai putin detaliate
boolprop renderSelectedSim true - poate trece omul prin ziduri
boolprop renderSelectedSim false - nu poate trece omul prin ziduri
boolprop displayPaths true - vezi pe unde merg oameni
boolprop displayPaths flase - nu vezi pe unde merg oameni
blooprop simShadows true - oameni au umbre
blooprop simShadows false - nu oameni au umbre
intprop maxNumOfVizitingsims # - numarul maxim de oameni ce vin la o petrecere (alegi numarul de invitati in loc de #)
boolprop snapObjectsToGrid true - obiectele se aliniaza la linile de pe fundal
social_debug - vezi ce reactii o sa aibe oameni intre ei
nosound - opresti sunetul
f - vezi jocul pe tot ecranul
r#x## - schimbi rezolutia, exemplu folosire r800x600
w - vezi jocul intr-o fereasta
maxmotives - faci omul selectat fericit

| janvaljan a răspuns:

In general durerea de apendicita este destul de acuta, insa simptomele variaza de la caz la caz(pe unii ii doare piciorul, altii burta etc.)Cel mai bine este sa consulti un medic care iti va spune exact.

| AnnyJonathann a răspuns (pentru janvaljan):

Daca crezi ca ai apendicita intreaba pe mama sau plleaca la medic durerile de apendicita sunt insuportabile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peritonita, nu este o afectiune a apendicelui, este o complicatie severa a apendicitei!
Durerea in marea majoritate a cazurilor este insuportabila! Febra, poti sa faci, poti sa nu faci, insa sigur vomiti si daca iti faci analize (ceea ce ti-am mai recomandat intr-un raspuns) iti iese numarul leucocitelor mari, ceea ce arata o infectie, prin urmare exista ceva in neinregula!
Dar daca esti asa de stresata de ce nu te duci la un doctor? Sau sa iti faci niste analize?
Crezi ca daca pui intrebari incontinuu despre asta aici, te vei vindeca sau vei descoperi ce ai?
Du-te la un doctor chirurg pentru un consult normal, daca crezi ca ceva nu merge bine si fa-ti si niste analize ca nu strica!