| Oanasecret1 a întrebat:

Deci am 11 ani și simt ca niște pești la mine în burta nu stiu cum sa ma exprim, tin sa precizez ca nu am menstruație dar am secreție vaginala, poate fi sindromul premenstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raluu1234 a răspuns:

Cel mai bine este să-i spui mamei tale ce se întâmplă. Sigur, ar putea veni și menstruația. Dar, cel mai bine când ai probleme de genul să vorbești cu mama ta. Nu esti gravidă, deci nu te speria. E imposibil, doar nu esti Fecioara Maria. Mama ta nu o să creadă ca esti gravidă dacă ii spui că te doare burta.

| Oanasecret1 explică (pentru Raluu1234):

Mulțumesc pentru răspunsul tău?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La unșpe anișori, lasă tu intrebările legate de sănătate scrise pe net și spune-i mamiței ce te doare. Împreună ținându-vă de mânuțe, la medic cu ...peștii ăia cu tot

| probabilviitormodel a răspuns:

Te doare? Gen simti ca te inteapa sau roade cumva?