| lesbrasdediana a întrebat:

Din ce cauza apar atacutile cerebrale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Fumatul, colesterolul, alcoolul, stresul, factorii genetici etc.

2 răspunsuri:
| gabriellas a răspuns:

Factori genetici, fumat, diabet, colesterol etc. Vezi: http://stiri.rol.ro/content/view/18947/4/

| dulcineea a răspuns:

Atacurile cerebrale pot fi ischemice, adica se blocheaza un vas de sange cu un tromb si nu se mai iriga acea zona a creierului, sau hemoragice, cand se sparge un vas de sange in cazul hipertensiunii.