| lemoris11 a întrebat:

Doresc sa specific de la inceput ca aceasta chiar este o problema serioasa si nu vreau raspunsuri la misto.
Deci cam de 1 si ceva am niste senzatii de deja vu sa fiu mai explicit stiu ce se va intampla in urmatoarele 10-20-30 de minute chiar si o ora, dar nu exact de exemplu ca merg pe strada cu cineva vorbim despre un subiect care deja stiu care va fi si vine cineva si ma i-a la bataie, dar partea ca ma i-a la bataie nu se intampla si am avut multe senzatii de astea si s-au intamplat aproape cum stiam eu inainte sa se intample vreau sa specifica ca totul a inceput de cand am inceput sa fumez droguri si m-am lasat de ele si senzatia asta a continuat chiar si dupa asta.
De ce am aceste senzatii si cum le pot rezolva? A da si m-am lasat de droguri de aproape 6 luni de zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MateiT a răspuns:

Asta e doar inceputul
E bine ca te-ai lasat. Daca e vorba de canabis, te ajuta la inceput dupa care trebuie sa te opresti si sa aplici ce ai invatat. Eu am continuat de-aiurea mai multi ani dar pana la urma m-am oprit, pentru ca mi-am dat seama ca am invaat deja ce aveam nevoie de la planta
Simptomele pe care le ai sunt normale. Nu trebuie sa te ingrijorezi. Te-ai deschis in felul acela si nu mai este cale de intoarcere.
Practic incepi sa iti dai seama ca timpul nu e liniar de loc, de aceea stii ce irmeaza si ai deja vu. Orice ai face sa nu incerci sa suprimi aceste senzatii, iti faci mari mari probleme daca faci asta, in schimb lasa lucrurile sa curga
Trebuie sa stii ca nu exista un singur viitor. Deci cand vezi un potential tu poti alege sa mergi in alta directie. Joaca-te asa, si o sa vezi cata putere iti da
Senzatia de deja vu e insotita de ameteala sau greata de vreun fel?
Daca vrei pot sa-ti spun mai multe, dar da mai multe detalii despre senzatiile astea

| lemoris11 explică (pentru MateiT):

Adica asta e doar inceputul? Si daca incerc sa le suprim cum imi fac mai mari probleme? Si cand am aceste deja vu-uri vine cu o senzatie ciudata si furnicaturi pe tot corpul

| MateiT a răspuns (pentru lemoris11):

Chiar daca asi gasi cuvintele perfecte pentru ati explica tot nu te-ar lamuri. Doar experienta personala te poate lamuri. Dar crede=ma ca "e de bine", chiar de foarte bine
Acum mergi in necunoscut si daca alegi sa ai incredere vei fi condus intr-un loc foarte frumos. Lucrurile sunt complexe. Asculta-ti intuitia si ai incredere in tine si in ce se intampla, in senzatiile tale
Cauta surse de informare in legatura cu aceste aspecte "ezoterice" dar ai grija sa nu cazi in capcanele spiritualitatii conceptuale
Ai grija de sanatatea corpuli tau. Te va ajuta sa te orientezo spre o dieta predominant vegetala, in special alimente crude si in stare integrala, pe cat posibil organice
Da, e doar inceputul, si iti spun acum ca daca incerci sa opresti lucrurile astea, nu numai ca nu poti orice ai face, dar schimbarile se vor intampla oricum, chiar daca trebuie sa se intample "cu forta". Deci relazeaza-te si lasa valul sa te ia, nu te impotrivi
Afirma lucruri pozitive
Mult succes

| lemoris11 explică (pentru MateiT):

Multumesc, daca se poate da-mi un id de contact sa vorbim mai multe

Răspuns utilizator avertizat
| FlorinPopescu1995 a răspuns:

Ce droguri consumai?

| lemoris11 explică (pentru FlorinPopescu1995):

Pai am consumat sop, iarba si ciocolata

| lemoris11 explică (pentru FlorinPopescu1995):

Sop, iarba si ciocolata

| FlorinPopescu1995 a răspuns (pentru lemoris11):

Shop-urile sunt de vina, pot provoca daune ireversibile creierului, iarba si ciocolata nu, poate o sa.ti revii dupa un an doi, ti.as recomanda sa mergi la un psihiatru