| martacarla a întrebat:

Dupa dezvirginarea prietenului meu - il doare foarte tare penisul. Pielea de pe penis i s-a dat peste cap si i s-a umflat foarte rau. Ce ar trebui sa faca? ca la medic nu vrea sa mearga. Ce fel de medic se ocupa de asa ceva? A trecut o saptamana si penisul nu si-a revenit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din ce spui tu, pielea ( prepuţul ) de pe gland NU a mai putut fi dată înapoi ( să acopere glandul ) după actul sexual şi a stat aşa timp de o săptămână?

Dacă este aşa, atunci TREBUIE să meargă cât mai curând la medic, preferabil chiar la Urgenţă, deoarece bănuiesc că suferă de o formă de fimoză!
Cu cât stă mai mult aşa, cu atât se va AGRAVA şi îi poate fi afectată "funcţionalitatea" penisului.

Dacă pielea respectivă s-a putut "trage" înapoi pe penis, dar s-a umflat, atunci poate fi vorba de o infecţie.
În acest caz, să mergă cât de curând la medicul urolog.

Toate cele bune.

10 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Medicul este urolog!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pe tine nu te doare.

| martacarla explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, eu nu mai sunt virgina

| ReiVaN a răspuns:

Eu n-am auzit de durere de penis asa aiurea, doar de la 1 contact sexual.
Adica daca ejaculezi de 3-4 ori poate sa te doara.
Trebuie dus la doctor.
Vedeti ma copii daca nu stiti cu ce va jucati?

| Fatamuntilor a răspuns:

La medicul de famile, el il va trimite unde trebuie. Fara trimitere nu poate face nimic.

| STEFANXxX a răspuns:

Scuze,nu pot sa tac.sad.N-am mai vazut asa intrebare niciodata. Oricum ar trebui sa consulte un genecolog, caci el se ocupa de asta dupa cum stiu eu.Dar tare ma mir.Probabil a avut probleme cu penisul si de aia asa s-a intimplat.Sau ati facut sex prea brutalbig grin.Dar vezi, ai grija.Mai bine duceti-va impreuna.

| martacarla explică (pentru STEFANXxX):

Nu am facut sex prea brutal, chiar foarte lent, dar nu isi mai revine si pielea din jurul penisului e foarte umflata

| David97tpu a răspuns:

Cati ani aveti de curiozitate?

| tiberiupopescu99 a răspuns:

Cred ca ar fi o solutie sa dea cu spirt sa se dezinfectezelaughingdar cel mai bine este la medic!

| martacarla explică (pentru tiberiupopescu99):

O sa merg la farmacie sa intreb de vreo crema, daca nu o sa mergem la medic