| anonim_4396 a întrebat:

Durere după urinare dar foarte ușoară, mă urinez des( dar cantități ok), raman picaturi după și picioare reci. Despre ce ar putea fi vorba?
S-a mai confruntat cineva cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut infectie urinară, mergi la medic sa faci o ecografie abdominala ca sigur ai si ceva nisip la rinichi, si numai medicul i ti poate da un tratament.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, multa sanatate.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E grav ce zici tu ca am? Am inceput sa beau mult ceai, alcool nu consum, incerc sa beau minim 2 litri de apa si am luat si 10 zile urinal

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este grav, infectiile urinare se fac si de la apa de la robinet si de la apa minerala sau sucuri, si infectie urinara au si barbatii nu doar femeile desii ele fac mai des astfel de infectii urinare. Dar cu un tratament dat de medic vei reusii sa te vindeci.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu lua pastile de capul tau, urinal este pentru prostată, si se dă la barbatii de peste 60 de ani, cine ti a zis sa i ei urinal? Ce varsta ai?

| sierra1 a răspuns:

"mă urinez des(...Despre ce ar putea fi vorba?" - un urolog iți spune ce e, nu noi, bieți absolvenți de gimnaziu

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Intrebarea e adresata oamenilor care au trecut prin asta, sau au ceva cunoștințe.
Tu, daca esti la gimnaziu, nu raspunde happy Simplu.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia mai citește ce ți-a zis unul dintre "noi, bieți absolvenți de gimnaziu" și ce ai apreciat tu cu fundă. Identice, este?

Pentru puțin!

| Yuoia a răspuns:

Ai picioarele reci si mai intrebi?
Incalta-te cu ceva in care sa-ti fie cald. Si poti sa si dormi cu sosete in picioare. Nu, nu e de ras.