| GabrielKOWALSKY a întrebat:

E bine daca fac sala si nu trece masa fara sa mananc carne? Mananc asa de ceva timp si ma gandesc daca ar fi bine sa tin si o cura de detoxifiere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E bine din cand in cand sa faci o detoxifiere, sa nu mananci produse de provenienta animala pentru 2-3 saptamani.

| GabrielKOWALSKY explică (pentru Adry05):

E mult 2-3 saptamani, as merge pe o cura de 3 zile

| Adry05 a răspuns (pentru GabrielKOWALSKY):

Macar o saptamana atunci.

| peperonies a răspuns (pentru Adry05):

Ok, de ce e bine si pe ce e bazata aceasta afirmatie?
eu zic ca nu e bine sa nu mananci produse de provenienta animala pentru 2-3 saptamani. eu zic ca e bine sa mananci in fiecare zi produse animale.

| peperonies a răspuns:

Daca ai ficat esti ok cu toxinele.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Masa musculara nu inseamna doar carne. Plus ca, carbohidratii sunt cheia in procesul de crestere. Proteina maxim 2g/kg, dar in perioada de masa merge si 1, 5g/kg. Proteina gasesti si in lactate, oua. Alterneaza.