| AlinElle89 a întrebat:

Este adevarat ca de la contraceptive/anticonceptionalele slabesti mai lent/greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

Este adevarat ca anticonceptionalele produc modificari hormonale care pot avea un impact vizibil asupra corpului tau. Este bine sa mergi la un medic care iti va prescrie, dupa un set de analize de rutina, anticonceptionalele care vor avea un efect negativ mai mic asupra corpului tau. Este foarte bine ca esti responsabila si ca vrei sa te protejezi, dar trebuie sa ai grija in primul rand de sanatatea ta. Daca vrei sa afli mai multe despre anticonceptionale poti citi si http://www.qbebe.ro/......eptionale. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Anticonceptionalele pot ingrasa, deci pot ingreuna scaderea in greutate.
http://mymed.ro/medicamente-care-ingrasa.html

| Dienuka a răspuns:

Depinde foarte mult de concentratia de hormoni pe care o contine acea pilula. De exemplu estrogenul daca este intr-o concentratie mai mare poate favoriza retentia de apa. Prin urmare se slabeste mai greu. Exista multe de tipuri de anticonceptionalele. In mod normal se utilizeaza in cazul unui deficit hormonal. Luate in mod necontrolat si nesupravegheat pot duce la dereglari serioase, inclusiv la acumularea de kilograme.
Sanatate.

| traficanta a răspuns:

De la anticonceptionale te ingrasi, deci iti dai seama.

Dar consulta doctorul si spune-i ce problema aihappy

| QuadruplePersonality a răspuns:

Nu daca te duci la ginecolog. Acesta iti va recomanda ceva care nu iti va afecta (prea mult) corpul.

| AidaAmaranta a răspuns:

Eu m-am ingrasat