| mdi a întrebat:

Este adevarat ce se zice : ca daca mancarea iti miroase urat chiar daca nu este asa si o mananci cu scarba inseamna ca poti avea hepatita? (eu am problema asta ). de curand mi se intampla ca in timp ce mananc sa imi treaca prin cap lucruri ff dezgustatoare care nu le pot controla si imi piere toata pofta, cred ca este ceva psihic. exista vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Asta nu are legătură cu hepatita, pur și simplu ai tu o fixație pe lucrurile dezgustătoare.
Încearcă să nu fi singură la masă, să ai cu cine discuta tot timpul, ca să îți distragă atenția de la gândurile respective și cu timpul ai să uiți și nu o să te mai gândești la nimic când mănânci.

4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te duci la medicul de familie sa.i spui de problema si el te va indruma cel mai bine.

| TheEmoBoy a răspuns:

Asa patesc si eu, nu mananc multe mancaruri ca nu imi plac cum miros

| OanaAvon a răspuns:

Daca mananci ceva ce nu iti place, poate sa iti apara un herpes, sau poti sa faci hepatita.

| yellowalien a răspuns (pentru OanaAvon):

Serios? De cand? smug Astept o explicatie stintifica bazata pe un studiu medical.