| 4evergentleman a întrebat:

Este pe aici cineva cu anxietate sociala sau alta forma in care de pe urma acestei boli a început efectiv să aibă probleme cu tremurul al corpului, a capului? Daca da ați scăpat de problema asta sau in continuare va confruntati cu ea? Eu am incercat multe tratamente anxiolitice puternice și recunoscute și nu am reușit să scap, oare o să rămân toată viața cu acest tremur generat de anxietate in public, între oameni? Daca da și cred că da că deja am problema asta de 5 ani ce rost are sa mai trăiesc toată viața cu acest tremur provocat de fobie sociala? Nu e o eliberare sinuciderea? Decât să te vadă toată lumea cum ești crispat,speriat la chip și că tremuri vând tu ești ditamai omul! Nu e o eliberare sinuciderea fiți obiectivi? Și mosotti mi-a spus că nu o sa mai scap de acest tremur și el deține mai multe cunoștințe despre psihologie,psihiatrie decât mine,și are dreptate nu am scăpat,nici măcar cu xanax deși îl i-au zi de zi. Ce fata ar sta cu mine daca eu tremur de la anxietate pe bune acum? Cine m-ar lua în serios? Cum o sa mă pot însura eu cu problema asta serioasa,extrem de serioasă?
Știți cum este? Ieși din casă și te rupe,incepi sa tremuri, sa îți tremure capul și e imposibil sa controlezi acest tremur, ești înspăimântat într-un mod nejustificat pe care eu nu mi-l pot explica de multi ani, dar provine de la o trauma legata de bătăi asta e clar și de 2 cazuri în care eu am fost jefuit de țigani că de aia am boala pe țigani că fac numai rău,mie toți țiganii de mic copil mi-au făcut numai rău,dar al naibii daca au avut curaj unul la unul sa mă bată vreodată cineva,deci sunt fricoși,sunt tari în grup! Și eu sunt jumate tigan dar am o boala de nedescris pe țigani tocmai că din cauza lor am anxietatea asta pe care eu nu o mai pot vindeca,nu mai pot scăpa de ea, barum daca ar fi o anxietate grea, severa, dar a mea este catastrofala nu ați rezista mai mult de 3 luni cu așa ceva as baga mana in foc multi dintre voi,nici nu ați avea curaj să ieșiți din casă,vine la pachet cu o agorafobie desprinsă din cele mai terifiante filme horror, așa că, va rog sa îmi răspundeți clar și sincer cum să îmi trăiesc eu restul zilelor in chinul asta de nedescris? Sa am o viață așa de dezolantă de la depresie și anxietate,atacuri de panica,lipsa parinti,familie nu mă susține,au încercat ce e drept dar tot am fugit de acolo dintre neamuri că sunt învățat singur,sa stau singur ( introvertit ), dar chiar și așa și acolo depresia și anxietatea mea erau catastrafole,pe punctul de a îmi pune capăt,prieteni nu am,bani nu am,job nu am,de realizat nu am realizat nimic, așa că fiți sincer ce rost are să trăiesc eu cu atâtea probleme? Și cu o insomnie cronica devastatoare! Care pare să dureze o veșnicie, că și cu asta mă confrunt de multi ani! Cum sa merg eu printre oameni așa în halul asta să muncesc? Oricum sunt constrâns să muncesc că nu o sa mai fiu ajutat dar cum o sa pot cu tremurul asta cu anxietatea asta desprinsă din iad? Sunt ditamai omul și eu mă confrunt cu probleme de astea mi se pare o umilință de nedescris ce mi-o dat Dumnezeu, e o cruce prea grea sa o pot căra, mă lupt de 18 ani aproape cu depresia cine sunt eu Dumnezeu sa lupt cu atâtea probleme? Pe voi v-ar dărâmă complet problemele astea,nu sunt erou și nici nu am fost decorat cu vreun premiu Nobel că sincer la ce bătălii titanice duc cu anxietatea zi de zi as merita! Romanii și țiganii judeca de regulă astfel de oameni,ii marginalizează,stigmatizează,nu sunt deschiși la minte,judeca dau vina pe tine că din cauza ta ai ajuns așa,ei nu au auzit de predispoziție genetică și mediul din copilărie ostil cu bătăi și abuz de alcool,scandaluri monstru,românii și țiganii doar știe să râdă și să judece,sa bârfească deși știu că nu toți sunt așa că mai sunt oameni ok dar foarte rar care sa nu facă parte din turma de oi,care au principii in viață.
Așa că dacă cineva are anxietate și îi provoacă tremur rău scrieti-mi in privat daca va e jena să scrieți aici, se mai poate scăpa de blestemul asta de tremur că mă face de râs in societate, mă pune într-o postură umilitoare.
Am aflat că cu antigel te poți sinucide cel mai ușor, credeam că cu otrava de șobolani dar cu antigel e mai eficient! Deci eu m-am saturat sa tot lupt nu sunt robot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

E imposibil sa scapi de ceva ce tu iti impui... Intotdeauna ai ce sa iubesti la tine. Ai zis ca nu ai abilitati sociale, si probabil ti-ai dori sa ai, dar dispretuiesti majoritatea oamenilor si ii etichetezi cu defecte ( defecte pe care le urasti la tine ). Ai spus ca esti plictisitor, si probabil vrei sa nu mai fi, dar tu alegi sa ramai trist si anost fara sa schimbi ceva. Ai spus ca ai pierdut-o pe maica-ta si ca asta te-a distrus, dar in realitate nu ai trecut peste eveniment, si ai ales sa iti plangi de mila pentru ca nu mai este langa tine. Intreaba-te oare, mamei tale i-ar face placere sa te vada acum cum te chinui singur? ( Si indraznesc sa spun asta pentru ca mi-am pierdut si eu tatal, si timp de 2 ani de zile m-am chinuit cu asta pana sa descopar ca trebuia sa ii arat de fapt ca fiul lui trebuie sa fie puternic in primul rand pentru familia pe care mi-a incredintat-o sa am grija de ea si de mine.). Ai spus pe aceasta platforma tot ceea ce urasti la tine si la ceilalti si toate frustrarile tale sociale, dar nu ai spus o data ceva ce iubesti la tine sau la altii. Cine crezi ca duce o viata mai buna decat tine daca dispretuieste tot ceea ce il inconjoara? Primul pas trebuie sa accepti ceea ce ai, indiferent cat de rau suna. Apoi trebuie sa iesi din paradoxul in care traiesti si sa incerci sa imbunatatesti sau sa schimbi ceea ce simti tu ca trebuie schimbat. Si cel mai important lucru, e sa te doara undeva de ceea ce crezi tu ca ar gandi altii despre tine. Tocmai ai spus aici ca esti in stare sa te bati cu interlopi in timp ce esti semi treaz. Chestiile astea nu le putem face majoritatea dintre noi pentru ca suntem noi crescuti in puf, nu tu. Adica esti in stare sa duci o lupta efectiv pe viata si pe moarte, ceva ce multi nu percep lucrurile astea si se caca pe ei in spatele tastaturii, dar nu esti in stare sa te imbunatatesti si sa te doara in cot de opiniile celorlalti? Serios vorbind, ce te opreste pe tine acum din a face ce vrei tu sa faci? NIMENI! Esti liber, nu ai obligatii, nu ai nevasta, nu ai copii, deci poti face ce vrei tu, cand vrei tu si unde vrei tu, pentru ca nu ai limite. Ai atata libertate la dispozitie si tu alegi sa ti-o ocupi cu ganduri despre ce cred altii despre tine? Nu ar trebui sa-ti pese pentru ca nu ai nimic de pierdut omule. Esti liber si poti risca orice, pentru ca nu ai cum sa cazi mai rau de atat.

95 răspunsuri:
| 4evergentleman explică (pentru Throwaway2eqweq):

Un alt troll frustrat/frustrata de viață care a fost conceput/concepută din incest! Sigur ești un caminist/caminista ce trăiești pe ajutor social. Ți-ai făcut cont nou să ne arăți cat ești de handicapat/handicapata, nimic nou! Plina lumea de retardați ca voi! Lingator de fund ce esti, nici măcar nu ai tupeu in natia ta de ratat sa raspunzi de pe contul tău principal, ultimul creier de pe raft in morții tai ți-a dat Dumnezeu de pe raft!

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru 4evergentleman):

Nu sunt atât de nebună încât să pun poză cu mine pe un site plin de perverși singuratici și debili ca tine. rolling on the floor
De ieri tot aduci abuzul în discuție, îmi dai fiori.N-am chef să apar la știri.

| 4evergentleman explică (pentru Throwaway2eqweq):

Ultimul analfabet ești, se vede că ai probleme psihice și ești frustrat grav pe viață! Ai asasinat lb.romana,ultimul terminat ești obositule, mai treci pe la Școală pentru recapitularea gramaticii romane că ești distrus rău de viață laughing
Care fete? Astea sunt moartea pasiunii nu fete, cine dracu crezi că și-ar pune mintea cu proastele astea?laughing Eu ziceam la mișto, langa astfel de specimene nici măcar 1 secunda nu as sta la ce caracter și educatie au. Stai potolit și nu te mai criza sa nu îți pocnească vreo vena in cap, tu ești diplomat care înjuri ca ultimul ratat, ai un limbaj de analfabet și de cocalar, ia-ți pastilele că faci naibii AVC și te mai are și lumea pe conștiință crizat agramat! Ești schizofrenic, demn de internat la psihiatrie, acolo ți locul la ce comportament ai! Hal de om ce ești!

| 4evergentleman explică (pentru SirenicaCuMomite):

Că ești nașpa de aia! Nu degeaba te dau afară din magazine oamenii,vai de capul tau și de educația care ți-au oferit-o părinții tăi,mi și mila de ei daca locuiesc cu un specimen ca tine. Pai ai fost abuzata se reflectă în comportamentul tau primitiv,nu ai deloc rațiune,ai impresia că omul face crize când de fapt te pune la punct laughing ultima paranoica ești demnă de mila! Nu degeaba ai halucinații și auzi tot felul de sunete,e de înțeles, tu nu percepi rațional realitatea, ești paralela cu realitatea, o ai distorsionată!
Ultimul râs de om ești, zici de alții dar toată ziua stai pe aici ipocrita mica. Ai block, mi-am pierdut timp din viața cu o nebună ce se crede omniscienta când de fapt in realitate e 0. Tu nu te mai faci bine nici pastile străine,doamne ferește să te ia cineva in serios! Silent mi-a zis că mai salutat, eu de la scrantite nu am nevoie de saluturi și atentie, se vede că ești bolnava, rău e că nu o sa îți găsești prea curând leacul, ești un caz pierdut, halal caracter ai.

| Miruna0909 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Frateee, nu îti mai bate capu cu Catrice asta, e cea mai neintelectuală utilizatoare de pe site-ul ăsta!
Se laudă ea intr-una că se întreține singura de la 14 ani, dar la vârsta aia abia te dezvolți, abia faci buletinul, nici măcar nu ești la liceu la 14 ani, nici nu poți să te angajezi la 14 ani, nici nu mai dau exemple DE CE NU poti sa faci la 14 ani, încât să stai fără un părinte sau un tutore legal, sau o persoana majoră să aibă custodia ta. Ea habar n-are ce vorbeste aici, spune și ea chestii pe care și le-a amintit dintr-un vis laughing laughing
Așa să minți în halul ăsta poate oricine, mai ales pe site-ul ăsta, cu dorința sa te creadă cineva, dacă în realitate nu poate face față minciunii.
De fapt ea nu lucrează, are bani din bursă și concursuri cică laughing laughing laughinghee hee
Vai de capul ei, cu banii ăia nu ai cum să te întreții, abia unui adult îi este greu sa stea într-o chirie cu minimul pe economie (la ce prețuri sunt în România), apai unei flocăite ca ea, care probabil ia din bursă maxim 1000 de lei (dacă chiar a luat) laughing laughing laughing Să fim seriosi, oamenii de pe TPU nu sunt așa creduli și prosti, să pună botul la orice tâmpenie si minciuna zice un copil de 10-14 ani!