| Raluca2121 a întrebat:

Eu am aproape 13 ani si 38 kg.As vrea sa ma ingras intre 5 si 7 kg dar nu pot pentru ca am arderile foarte bune.Va rog sa imi raspundeti daca stiti vreun mod prin care m-as putea ingrasa.Dau funda big grin
P.S.sa fie printr-un mod natural nu cu pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Trebuie sa astepti sa vina pubertatea. La pubertate ai sa te ingrasi cu siguranta, foarte bine.
Daca totusi vrei sa te ingrasi de pe acum trebuie sa mananci mai multi carbohidrati-paste, paine, cartofi, carne, oua, lapte.
O zi buna!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La varsta asta nu ar trebui sa ai astfel de preocupari.Asteapta pana la 18-20 de ani!

| BiuL a răspuns:

Http://www.studentie.ro/......9-a-135620
daca nu ai peste 1, 55 nu are rost sa te ingrasi, esti ok cu 38 kg.