| BiaSiAtat a întrebat:

Eu mananc muulta lamaie, dar intr-o combinatie mai ciudata... lamaie cu sare. Pot sa ma ingras sau sa slabesc de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

WaW ...nu am auzit asa ceva...

| Zazu a răspuns:

Nu e nimic ciudat sa mananci lamaie cu sare,doar ca nu mai e atat de acra, devine dulceaga.
Ciudat o sa fie cand o sa te trezesti fara smaltul dintilor, din cauza aciditatii.

| wintage a răspuns:

Eu nu vad de ce ar fi benefic asa ceva. De ce sare?
"Excesul de sare, zahar si grasimi dauneaza grav sanatatii"
E necesara in alimentatie dar nu in exces!
Lamaie poti manca... dar si asta cu masura deoarece e cam acida.

| evostyle7 a răspuns:

Lamaie cu sare zici... si tequila unde`i? Haha.
Lasand gluma, ai grija cu lamaile, pot duce la anemie. Incearca sa te dezobisnuiesti, poti incerca multe altele pentru slabit sau ingrasat, in functie de ce`ti doresti.

| brjr1 a răspuns:

Lamaia este o importanta sursa de vitamina C. Daca mananci asa multa, este posibil doar sa ai pofta de mancare mai multa ca in mod normal. Practic asa ai putea sa te ingrasi. De slabit... Poate doar daca o consumi in apa, cu multa apa. Si astfel faci o cura de detoxifiere happy

| morenaxoxo a răspuns:

Buna,din cate stiu eu lamaia ajuta la slabithappy, dar cu sarea nu stiu ce sa zic...