| Anonim133 a întrebat:

Hay, TPU,
Am o intrebare... acea secretie galbuie este normal sa iti apara la 10-11 ani? La cat timp dupa ce a aparut ar trebui sa vina menstruatia?
Avand in vedere ca sunt asa dedezvotata, dar am acea secretie si am aproape 11 ani. Cand ar trebui sa imi vina ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Daria22Venus a răspuns:

Huei=]] m.am documentat=]] si... nu iti face griji, e un lucru normal xD, da e pe cale sa iti vina menstruatia..nu știu cat mai curand posibil Fundahappy

| AdrianaBoom a răspuns:

Este foarte posibil. Acum depinde de la fata la fata. Poate sa iti cutga acea secretie si un an inainte de,, eruptia vulcanului". Din, cate stiu eu, cel tarziu de intampla la 15-16 ani dar foarte rar. In generatia noastra se intampla pe la 11-12-13 ani deci eu zic sa incepi cu pregatirile. Mai pe scurt nu se stie. Va veni cand vei fi pregatita.