| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Care este cel mai bun ulei pentru bronzare? Uleiul de cocos? Pe lângă asta, a folosit cineva autobronzant? Recomandați? Sunt albă și vreau să fiu că o ciocolată laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crysthina a răspuns:

Uite eu folosesc uleiul acesta pentru bronz https://www.nivea.ro/......20141.html este foarte bun, autobronzant nu am folosit iar in privinta bronzarii ai grija pentru ca te poti arde de la soare daca stai intre orele 11-15:00 e foarte periculos soarele intre orele acestea.Foloseste acest ulei spray de protectie solara si o sa ai o piele frumos bronzata ciocolatie.:)

| Andreea930 a răspuns (pentru Crysthina):

Dacă stau între orele 11 și 15 să îl folosesc ca să nu mă ard? De unde îl pot achiziționa? Tu de unde îl iei?

| Crysthina a răspuns (pentru Andreea930):

Da,trebuie sa il folosesti de cum te duci la plaja.Eu mi l-am cumparat de la un magazin de cosmetice(1001 cosmetice daca stii) dar il gasesti in supermarketuri, hipermarketuri, pretul nu mai stiu cat a fost dar e accesibil.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca esti alba bronzul trebuie sa il obtii treptat, foarte greu, pentru ca sunt destui si destule care vor din prima zi sa ajunga negri si ajung la Urgente cu arsui de gradul 3 pe corp, nu vrei sa stii cum este!
Deci incet, foarte incet si sigur.

| RobertMoon a răspuns:

Uleiul de masline e mai bun, eu personal nu prea am intalnit persoane care se dau cu ulei de cocos pentru bronzare. Mai documenteaza-te pe net, de exemplu tu daca esti alba ca varul te bronzezi mai greu fata de o persoana care are pielea de o culoare mai inchisa, asa ca produsele folosite difera de la om la om.

| Andreea930 a răspuns (pentru RobertMoon):

Am folosit uleiul de cocos pentru că am stat la soare la ștrand fără cremă de protecție! Și am fost la farmacie și mi-a dat ulei de cocos.

| Crysthina a răspuns:

Https://www.nivea.ro/......20141.html uite aici este al doilea

| Crysthina a răspuns:

Multumesc pentru funda!:-)