| teodora200004 a întrebat:

Hei! Ma jucam cu mingea cu o prietena si din greseala am dat cu mana in cotul ei. Mi s-a miscat osul de la deget si ma doare putin.Si este rosu.E grav? Il pot misca degetul...
Si inca ceva : amigdalele sunt umflate si cea stanga e ranita putin.Nu stiu de ce.Ma deranjeaza.Ma ustura..nu stiu ce sa fac ca abia azi am venit de la spital...nu vreau sa ma mai duc sad
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Degetul tău nu are nimic cât timp poţi să îl mişti, te doare doar de unde te.ai lovit. iar la amigdale poate te.ai infectat, poţi să faci puroi. happy eu zic să fi mai atentă cu ce mănânci, şi eu le.am avut umflate şi a fost urât. Poate ai făcut o infecţie la ele, sau le.a iritat ceva, sau poate este o alergie. happy

2 răspunsuri:
| PisicutaMea a răspuns:

Cert este ca amigdalele nu au legatura cu degetele.
Incearca sa iei ceva pentru durere in gat gen Fraringosept, Gospt.Ai mancat inghetata? Ai baut apa rece? De asta te doare in gat.
Degetul nu cred ca are ceva, doar a fost mutat putin din loc.Maseaza-l usor si iti va trece.
Sper ca te-am ajutat!

| teodora200004 explică (pentru PisicutaMea):

Da stiu ca nu au nicio treaba. dar amigdala e zgariata, ranita...