| Anonima62829 a întrebat:

Hei TPU.
Am luat anticoncepționale 5 zile pentru a-mi opri menstruația. (Prima pilulă am luat-o înainte să-mi vină).
Azi am luat pilula maro.
Trebuie să o iau doar o zi pentru a-mi veni ciclul sau trebuie sa iau o pilulă maro câteva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa le iei dupa sfatul medicului. Ce faci tu acolo nu va avea ca finalitate decat sa iti dai organismul peste cap si cam atat. Probabil nici nu iti va opri menstruatia

| Anonima62829 explică (pentru suntserios):

A oprit-o laughing) ai citit tot ce am spus măcar?

| suntserios a răspuns (pentru Anonima62829):

Absolut nicaieri nu ai zis ca a si functionat

| Andreeush a răspuns:

Anticoncepționalele le ai prescrise de medic sau le-ai luat de farmacie fără prescripție medicală?

| Donsavas a răspuns:

Intreaba ti medicul care ti le-a dat! Suna l si intreaba l!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Anticonceptionale pentru oprirea menstruatiei? De cand? laughing