| DonnaEmperatriz a întrebat:

Hei tpu.Am o problema si sunt putin speriata.
Sambata seara am avut contact sexual cu iubitul meu.A fost prima data cu el..Actul sexual a fost dureros de la inceput si a devenit aproape insuportabil pana ne-am oprit,din cauza marimii penisului(prea mare).
Mentionez ca pana acum nu am mai avut dureri in timpul unui act sexual.
De duminica seara am inceput sa sangerez,la inceput putin, apoi din ce in ce mai mult.Menstruatia am avut-o pe 16, deci nu poate fi ciclu.
Din ce cauza ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa iti fi iritat cervixul, sa fi "crapat" peretele vaginului sau sa fi rupt o ramasite ale himenului care nu au fost rupte de fostul/fostii prieten/i pentru ca nu au fost suficient de..dotati.
Daca sangerarea persista mai mult de cateva zile mergi la doctor.
Data viitoare cand aveti un contact sexual luati-o mai incet, ai grija sa fii suficient de lubrificata si puteti folosi chiar si un lubrificator.

| Olivers a răspuns:

O rana vaginala depinde daca penisul a fost ud cand la bagat prima data daca nu a fost ud probabil ti-a facut vreo zgarietura pe vagin adica in interior o sa te vindeci dar un pic cam greu stiu pentru ca si prietena mea a patit asta stai linistita nu-i nimic grav