| MxR a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa stiu cum as putea sa pun cateva kilograme pe mine, in special ma intereseaza cateva alimente si exercitii fizice ce m-ar putea ajuta sa pun in partea dorsala mai mult. ma puteti ajute cu ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Trebuie sa mananci mai multe proteine (carne, branza, oua) si sa faci exercitii specifice pentru fesieri, pe care mi-e greu sa le descriu aici...dar pentru un corp armonios si tonifiat, nu doar fesierii trebuie sa-i lucrezi, ci toate grupele de muschi.

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Parerea mea este ca, degeaba pui grasime acolo.
Adica, ok. In blugi arata super ok, insa cand ajung sa-i dai jos, si celulilate se varsa ca cisterna cu... atunci e grav laughing)
Am patit-o, m-am cunoscut cu una in iarna etc etc, in vara am fost la bazin, cand am vazut-o am crezut ca mor, celulita era peste normele legale.
Cel mai ok e sa faci miscare, sa mananci corect si totul o sa apara cu timpul.
Multe fete asa fac, ca sa aiba posterior super ok, si dupa 2 saptamani de nemancat se duce tot.

| AdrianTzar a răspuns:

Cele mai importante sunt genuflexiunile simple sau cu bara în spate. Dar să nu te chinui prea mult happy ești frumoasă și așa.

| marianflorinn a răspuns:

Paste integrale, pulpe de pui, cartofi fierti, copti, orez. Genoflexiuni cu bara