| En3Rgi a întrebat:

Eu nu vad bine la distanta si ar trebui sa imi iau ochelari.Dar am auzti ca ochelarii pot sa iti faca vederea mai proasta dupa un timp.Este adevarat? Sau daca porti ochelari de soare e posibil sa iti strice vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaeladinu27 a răspuns:

Nu este adevarat! Ochelarii te ajuta sa-ti imbunatatesti vederea. Dar daca ai un defect din nastere, atunci trebuie sa porti ochelari toata viata. Asa am si eu. De mult timp nu vedeam bine si pana la urma parintii au inceput sa-si dea seama de asta, iar cand am fost la control am aflat ca am un defect din nastere. Insa persoanele cu mici probleme de vedere poarta ochelari un timp limitat, pana li se corecteaza problema happy Si faza cu ochelarii de soare, nici aia nu e adevarata!

1 răspuns:
| Ichnat a răspuns:

Nu, nu e adevarat! happy