| Elenat89 a întrebat:

Hei tpu.Nu pot sa-mi dau seama ce am.Cateodata nu pot sa dorm noaptea, câteodată dorm prea mult. Uneori nu am pofta de mâncare deloc, alteori as mânca prea mult.Mai mereu mă simt trista și inutila, îmi vine sa plâng dar încerc sa mă abțin și simt ca îmi distrug sufletul.Simt ca nu sunt buna pentru nimeni și nimic.Am mereu o teama de eșec și multe altele...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| M2gd2R a răspuns:

Dacă vrei sa afli într-adevăr ce se întâmpla cu tine, la fiecare sentiment si emoție apărută, întreabă-te de ce simti acel lucru (insa va trebui sa fii foarte dar foarte sincera cu tine). Si tot asa, continuă cu aceasta intrebare pana "sapi" cat mai adanc. Recomandarea mea ar fi sa mergi la un psiholog si daca va fi cazul, te va trimite acesta mai departe. Nu te pot ajuta cu foarte multe informații, fiindcă nu ai dat prea multe detalii. Este posibil sa te supere ceva din trecut, referitor la tine sau la altcineva, depinde de la om la om, prin ce experiente a trecut. Asadar, singurul sfat chiar util ti l-am dat. Si in legătură cu psihologul, din punctul meu de vedere ar fi bine sa gasesti o persoană care sa-ti inspire incredere si căreia sa i te poți confesa cu sinceritate.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Depresie.
Trebuie să iei un antidepresiv bun de la psihiatru și să mergi la psiholog.
Sănătate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și cum dorești să fii ajutată?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai inceput de depresie, mergi la psiholog.

| Dana2103 a răspuns:

Instabila emotional, ca multe femei din ziua de azi
Nu ti fie frica sa fi vulnerabila! Asa suntem toti, mai ales femeile

| Lizuca1234 a răspuns:

Terminati naibii cu depresia si psihiatrii vostri. fetito, cati ani ai, in primul rand? cu totii mai avem momente de slabiciune, pana la urma suntem oameni. care sunt motivele pentru care ai starile astea?