| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU peste cat timp trebuie sa treaca umflatura la cap sau cucui, pentru ca acum 2 zile m.am lovit la cap si am tinut compres cu apa rece care a fost tinut la congelator, vreo 3 ore l.am tinut la cap dar inca nu s-a desumflat total doar nu trebuie sa stau in permanenta in casa cu prosopu sau gheata la cap,ce e de facut se poate dezumfla de la sine,si daca nu mai pun nimic la cucui exista riscuri, umflatura e de la o cazatura la fotbal pe pamant nu am cazut in cap ci pe umar, si am dat si cu capul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cucuiul trece, dar nu cu viteza dorită de tine. Se repară țesutul care s-a deteriorat acolo.

| Afsdghvcs explică (pentru sadrian46):

Multumesc mult apreciez raspunsul dumneavoastra happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Am cazut de pe bicicleta acum 2 ani.Am avut un cucui in frunte de zicei ca sunt unicorn.
Cucuiul a fost cam de marimea unui mar, a sca, am avut pzut progresiv.s-a tras catre ochi care isi schimba culoarea in fiecare zi.
Totul a durat cam 7 zile.