| adea100 a întrebat:

Hei. Tușesc de o luna si ceva Si ma doare rău pieptul am fost la doctorul de familie si a zis ca nu am nimic. Ce pot sa am? Am 11 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi amintesc, cand eram mai mic la fel..Nu mi-a dat mai nimic credea ca e o simpla raceala..Eh m-am dus la un doctor mai bun si aveam pleomonie care a tinut vreo 2 luni..De acolo mi se si trage o sensibilitate la plamani. Ai grija poate sa se insele..Nu vreau sa patesti ca mine.

| adea100 explică (pentru anonim_4396):

Si cum te-ai vindecat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru adea100):

Doctorul la care m-am dus dupa mi-a dat antibiotice, siropuri..nu mai tin minte. faza e ca s-a prins ca am ceva..iti recomand si tie sa te duci la alt doctor. costa ceva dar asta e..sanatatea mai importanta.

| kitykity a răspuns:

Poate esti putin racita si cred ca te doare pieptul fiindca iti creste, deoarece esti acum la varsta pubertatii, daca doctorul de familie a spus ca nu este nimic, ai incredere, doar daca te doare mai rau, atunci mergi din nou.

| adea100 explică (pentru kitykity):

Când ma mișc in dreapta si in stânga se face un zgomot si atunci când respir adânc sau stau prea mult întinsa si de când M-am trezit plâng de parca ar fi sfârșitul pamantului

| adea100 explică (pentru kitykity):

Ma doare când respir adânc si stau întinsa.